Jesteś tutaj:

Strona główna Katalog SPA w Polsce Uzdrowisko Połczyn - Zdrój - Podhale
Uzdrowisko Połczyn - Zdrój - Podhale

Uzdrowisko Połczyn - Zdrój - Podhale

Województwo: Zachodniopomorskie
Rodzaj obiektu: Uzdrowiska

 

Dane kontaktowe:

 

Zakład Lecznictwa Uzdrowiskowego PODHALE
ul. Solankowa 6
78-320 Połczyn Zdrój
Telefon: 94 36 62 405
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www: http://www.uzdrowisko-polczyn.pl/

 

PODHALE to architektonicznie najpiękniejszy obiekt sanatoryjny Uzdrowiska Połczyn S.A. znajdujący się we francuskiej części Parku Zdrojowego. Jest jednym z sanatoriów, dzięki któremu Połczyn-Zdrój nosi miano „Kurortu z duszą”. Pobliskie dywany kwiatowe i fontanny nadają temu miejscu szczególny urok. Nie tylko lokalizacja, ale przeszłość „Podhala” decydują o jego znaczeniu. „Podhale” ma symboliczny wkład w jeden z najważniejszych rozdziałów historii Uzdrowiska Połczyn S.A. To właśnie w tym obiekcie powstał pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej - leczenia niepłodności i chorób kobiecych, założony przez prof. Gromadzkiego. To dzięki temu znane jest w całym kraju powiedzenie „Chcesz mieć córkę albo syna, wyślij żonę do Połczyna”.

Z zewnątrz budynek zachwyca architekturą charakterystyczną dla obiektów uzdrowiskowych z początku XX wieku. Wewnątrz na uwagę zasługuje palmiarnia, oraz sala widowiskowa na 200 osób. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się korty tenisowe z wypożyczalnią rowerów, oraz początek 3 kilometrowej ścieżki zdrowia. W pobliskim sanatorium „Gryf” można skorzystać z basenu wewnętrznego i zewnętrznego, sauny, salarium, siłowni, salonów kosmetycznego i fryzjerskiego, czy też z usług kawiarni. Na terenie obiektu jest zapewniony bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez sieć Wifi.

Na gości czekają pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe – łącznie 131 miejsc, z czego 16 pokoi  o standardzie wysokim z pełnym węzłem sanitarnym. Można tu korzystać ze wszystkich zabiegów oferowanych przez „Uzdrowisko Połczyn” S.A., dzięki czemu, aby odbyć kompletną kurację nie trzeba przemieszczać się do innych obiektów. Jedynie w celu skorzystania z gimnastyki w basenie trzeba wybrać się do oddalonego o 100 m GRYFA.

PODHALE specjalizuje się zgodnie ze swoją tradycją leczniczą w lecznictwie sanatoryjnym w zakresie schorzeń kobiecych. Od początku 2009 roku wdrażany jest nowoczesny program terapeutyczny dla schorzeń kobiecych, który obejmuje swym zakresem następujące świadczenia:

 • wczesną i późną rehabilitację po operacjach ginekologicznych,
 • stany pozapalne narządów płciowych,
 • okres pokwitania,
 • dolegliwości okresu menopauzalnego i po menopauzalnego,
 • niepłodność,
 • wczesną i późną rehabilitację po mastektomii

Specjalistyczna kadra medyczna z zakresu położnictwa i ginekologii zatrudniona w Uzdrowisku Połczyn S.A., wysoka jakość świadczonych zabiegów oraz połczyńska borowina znana ze swych leczniczych właściwości są do Państwa dyspozycji.

 

 • Profil leczniczy
 • Zabiegi lecznicze
 • Galeria

 

Profile lecznicze:

ginekologia,

narząd ruchu: reumatologia, neurologia, ortopedia, osteoporoza.

Kuracjusze po konsultacjach z lekarzem korzystają z gamy około 50 zabiegów w zakresie:

 • kinezyterapii,
 • termoterapii,
 • światłoterapii,
 • elektrolecznictwa,
 • hydroterapii,
 • balneoterapii,
 • klimatoterapii,
 • masaży

Połczyn Zdrój to jedno z nielicznych uzdrowisk w Polsce, gdzie w każdym z obiektów można korzystać ze wszystkich oferowanych zabiegów. Dzięki temu, aby odbyć kompletną kurację nie trzeba przemieszczać się między obiektami.

W Połczynie Zdroju działalność Uzdrowiskowa odbywa się pod czujnym okiem najwyższej klasy specjalistów. Od wielu lat patronat nad działalnością leczniczą i naukową „UZDROWISKA POŁCZYN” S.A. sprawuje Akademia Medyczna w Poznaniu. Dzięki temu kuracjusze mają możliwość korzystania z konsultacji największych polskich autorytetów w swoich dziedzinach medycyny.

 

 

Zabiegi borowinowe

ZAWIJANIA BOROWINOWE - lecznicze działanie borowiny polega na oddziaływaniu cieplnym i mechanicznym oraz chemicznym wpływie zawartych w niej związków i ciał takich jak hormony, kwasy huminowe, bituminy, białka, aminokwasy, żywice i woski na schorzenia zwyrodnieniowe, zapalenia okołostawowe, nerwobóle oraz w przewlekłym gośćcu stawowym i zapaleniach mięśni. Okłady polegają na nałożeniu na poddane zabiegowi okolice ciała rozdrobnionej i podgrzanej do temp. 40-45 stopni C borowiny.

TAMPONY BOROWINOWE - zabieg stosowany w leczeniu niepłodności, przewlekłych zapaleń narządów rodnych i zespołu klimakterycznego.

FASONY BOROWINOWE - zabiegi borowinowe stosowane na ręce i/lub stopy. Wskazane przy zmianach zwyrodnieniowych stawów i chrząstek stawowych, stanach pourazowych oraz przykurczach. Zabiegi przyczyniają się do zmniejszenia bólu i zwiększenia zakresu ruchomości stawów.

FANGO BOROWINOWE - borowina w postaci kompresów z okładem rozgrzewającym. Zasadniczym wskazaniem są procesy zwyrodnieniowe stawów, zespół bolesnego barku, mialgie, przykurcze oraz choroba Bechterewa.

KĄPIELE BOROWINOWE Z MASAŻEM - kąpiele z ekstraktem z borowiny nadają skórze wyjątkową gładkość, oczyszczają z toksyn, zmniejsza obrzęki stawów i łagodzą zmiany zapalne.

 

Wodolecznictwo

BICZE SZKOCKIE – w zabiegu stosuje się stały lub zmienny strumień wody o różnej temperaturze i ciśnieniu. Ma działanie hartujące i trenujące drobne naczynia skórne. Działa uspokajająco i relaksująco, powodując zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry.

KĄPIELE SOLANKOWE – Kąpiel w wannie z połczyńską solanką. Zabieg poprawia krążenie, oczyszcza skórę, likwiduje obrzęki, cellulit, odpręża, podnosi odporność na infekcje, łagodzi bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle. Kąpiel znakomicie usuwa zmęczenie po intensywnym wysiłku fizycznym, relaksuje, łagodzi napięcie psychiczne.

KĄPIEL KWASOWĘGLOWA – pacjent przebywa w pozycji siedzącej w wannie z wodą o temperaturze 32-34 °C. Zawarty w wodzie gaz osadza się na skórze pod postacią pęcherzyków i wywołuje w niej wiele zmian, z których najważniejsza to rozszerzenie naczyń włosowatych, tętniczych i żylnych. W następstwie tego dochodzi do obniżenia ciśnienia krwi zarówno normalnego, jak i podwyższonego chorobowo oraz zwolnienie akcji serca.

MASAŻ PEREŁKOWY – zabieg polegający na masowaniu zanurzonego ciała pęcherzykami powietrza. Powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego, stabilizację układu krążenia i wspomaga zwalczanie cellulitu. Zabieg ma działanie uspokajające, kojące, lekko nasenne, poprawiające nastrój.

MASAŻ PODWODNY - zabieg wykonywany w całkowitym zanurzeniu w wodzie o temperaturze 34-37 °C. Pacjent poddawany jest masażowi strumieniami wody i powietrza oraz ciśnienia hydrostatycznego wody. Zabieg szczególnie polecany w stwardnieniach i zanikach mięśniowych, chorobach zapalnych z grupy reumatycznych o łagodnym przebiegu, chorobach zwyrodnieniowych stawów i mięśni oraz zmęczeniu po intensywnej pracy mięśniowej.

MASAŻ WIROWY - stanowi formę masażu podwodnego kończyn dolnych lub górnych w wodzie o temperaturze 35-40 °C. Wywołuje to przekrwienie kończyn, zmniejsza obrzęk i zastój krwi żylnej w kończynie. Stosowane w zaburzeniach krążenia obwodowego, stanach po odmrożeniach, w różnych postaciach chorób reumatycznych i po leczeniu chirurgicznym żylaków.

KĄPIEL AROMATERAPEUTYCZNA - ma działanie relaksacyjne i poprawia kondycję psychiczną.

 

Masaże suche

MASAŻ KLASYCZNY - działa przeciwbólowe, rozluźniające, odprężające i wzmacniające mięśnie.

MASAŻ WIBRACYJNY - masaż suchy polegający na wykorzystaniu ciśnienia wody, która wprawia w drgania membranę masującą. Po zabiegu następuje poprawa turgoru i sprężystości skóry. W masowanych tkankach następuje rozszerzenie tętniczek, naczyń przedwłosowatych i otwarcie nieczynnych, rezerwowych naczyń włosowatych. Pobudza procesy przemiany materii.

MASAŻ ZIOŁOWYMI STEMPLAMI – masaż stemplami ziołowymi ma swe źródła w Tajlandii. Zgodnie z tajską tradycją mieszanka leczniczych zioł jest zawijana w bawełniany materiał, następnie podgrzewana i aplikowana na ciało poprzez masaż. Masaż stemplami uśmierza ból, napięcie mięśni, usuwa toksyny i pobudza organizm do regeneracji i odbudowy komórkowej. Intensywnie wydzielający się podczas masażu aromatyczny zapach oraz ciepło ze stempla sprawia, że ciało i umysł są zrelaksowane.

MASAŻ LIMFATYCZNY - likwiduje obrzęki kończyn, poprawia krążenie krwi, ukrwienie i napięcie mięśni.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI - Wykonywany specjalnie wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnią naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Kamienie bazaltowe ze względu na zawartość żelaza posiadają dużą pojemność cieplną, którą mogą przekazać w głąb tkanek. Stosując różne techniki masażu oraz akupresurę, uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Masaż taki poprawia odżywianie skóry, przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawia jej elastyczność i jędrność, pomaga zwalczać cellulitis, poprawia napięcie i elastyczność mięśni, regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym, ułatwia odpływ krwi żylnej, działa uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu.

MASAŻ REFLEKSYJNY STÓP- Leczniczy masaż stóp połączony z terapią meridianową. Meridiany to kanały energetyczne, którymi płynie nasza energia życiowa. Masaż leczniczy pobudza jej przepływ, usuwa blokady energetyczne na meridianach i w ten sposób nie dochodzi do zaburzeń na tzw. poziomie energetycznym, których skutkami są konkretne schorzenia. Refleksolog wyrównuje częstotliwość drgań energetycznych przywracając je do indywidualnej dla każdego wartości.

MASAŻ BOROWINOWY - pobudza mikrokrążenie w skórze, działa dezynfekująco, zmniejsza napięcie mięśni, relaksuje i lekko rozgrzewa.

 

Fizykoterapia

LAMPA BIO-V - Urządzenie znajduje zastosowanie w dermatologii, reumatologii i rehabilitacji leczniczej. Światło spolaryzowane działa na organizm stymulująco, uruchamia procesy regeneracyjne, przyspiesza gojenie się zranień, powoduje wygładzenie zmarszczek i zapobiega starzeniu się skóry.

MAGNETRONIK– Pole magnetyczne przenikając w pełni przez ciało ludzkie, aż do najgłębszych komórek, uwalnia energię pochodzącą z naczyń krwionośnych, która zmniejsza ból, hamuje procesy zapalne, wzmacnia odporność organizmu, likwiduje skurcze. Zabieg stosowany w dużej ilości schorzeń, nie uszkadza tkanek, wnika we wszystkie części ciała.

LASEROTERAPIA - Jest to wzmocnione światło, którego działanie lecznicze pojawia się z chwilą pochłonięcia przez tkanki, na które oddziałuje. Po pochłonięciu określonej dawki promieniowania reakcja pojawia się w komórkach, tkankach i narządach jako szybki, bezpieczny efekt leczniczy w stanach zwyrodnieniowych, zapalnych, bólowych, urazowych oraz krwiakach, stłuczeniach, owrzodzeniach.

JONOFOREZA- Zabieg polega na wprowadzaniu jonów leków do tkanek za pomocą prądu galwanicznego. Ma działanie przeciwbólowe, likwiduje procesy zapalne, zmniejsza odczyny bliznowate skóry. Zabieg skuteczny w odmrozinach skóry i neuralgiach.

KRIOTERAPIA - Zabieg polega na miejscowym schłodzeniu ciała. Stosuje się go w przypadku chorób reumatoidalnych, zwichnięciach, skręceniach, naderwaniach ścięgien, dyskopatiach, zanikach mięśni, obrzękach pooperacyjnych, oparzeniach oraz długo gojących się ranach. Jego działanie polega na uśmierzaniu bólu, obniżeniu aktywności procesu zapalnego, obniżeniu napięcia mięśni, zmniejszeniu obrzęków, a w konsekwencji na zwiększeniu mobilności chłodzonych stawów, wzroście siły mięśni i skróceniu czasu leczenia kontuzji.

INTERDYN - Prąd małej częstotliwości wywołujący skurcze mięsni w celu ich pobudzenia. Działa przeciwbólowo i wpływa korzystnie na krążenie obwodowe. Poprawia odżywianie tkanek i obniża napięcia mięśniowe.

DIADYNAMIK - Zabieg o działaniu przeciwbólowym, zwiększający ukrwienie i przyspieszający proces wchłaniania krwiaków oraz wysięków. Stosuje się w stanach pourazowych narządów ruchu, w chorobach zwyrodnieniowych, rwie kulszowej.

PRĄDY TENSA- Prądy stosowane w terapii bólu przewlekłego i ostrego, w leczeniu trudno gojących się ran i owrzodzeniach oraz zaburzeniach zrostu kostnego. Z powodzeniem stosowane również w stymulacji mięśni szkieletowych. Zaletą prądów TENS są szybkie efekty działania.

TERAPULS - W tym zabiegu wykorzystuje się impulsową energię elektromagnetyczną o dużej mocy. Zabieg wywołuje efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy. Stosowany w stanach pourazowych, ,zapaleniu zatok obocznych nosa, neuralgiach. Zabieg zmniejsza odczyn zapalny stawów, przyspiesza regenerację uszkodzonych włókien nerwowych oraz ma wpływ na zwiększenie obwodowego przepływu krwi.

ULTRADŹWIĘKI – Zabieg przyspieszający gojenie się ran, działający przeciwbólowo, regenerująco, zwiększający rozciągliwość włókien kolagenowych. Charakteryzuje się głębokim działaniem cieplnym.

 

Kinezyterapia

GIMNASTYKA W BASENIE, AQUAAEROBIK -. Zestaw ćwiczeń prowadzony w basenie, działający doskonale na wszystkie mięśnie powodując ich wzmacnianie. Gimnastyka zalecana w stanach przeciążeniowych, ograniczeniach ruchomości, zwyrodnieniach i stanach przemęczenia. Prowadzona również dla osób nie umiejących pływać.

GIMNASTYKA LECZNICZA ZBIOROWA (SUCHA) - Ćwiczenia wzmacniające, rozluźniające i przeciwbólowe, stosowane zwykle w zwyrodnieniach stawów i chorobach kręgosłupa, indywidualnie dobrane dla pacjenta i jego schorzeń.

NORDIC WALKING - poprawia kondycję, polecany zwłaszcza w czasie rehabilitacji po urazach, przy bólach głowy, kręgosłupa i stawów kolanowych, a także w walce z nadwagą. Spacer z kijkami odciąża bowiem stawy kolanowe i uaktywnia mięśnie całego ciała.

 

 

podhale-recepcja

 

podhale-uzdrowisko-połczyn-zdrój

 

podhale-pokoje

AddThis Social Bookmark Button

Hotel Polanica Resort & SPA

Głęboczek Vine Resort & SPA

Malownicze położenie, zrewitalizowany Park Zdrojowy, słynny deptak oraz bliskość wielu atrakcji Ziemi Kłodzkiej!

Głęboczek Vine Resort & SPA

Głęboczek Vine Resort & SPA

Powróć do piękna, które nosisz w sobie...

Hotel Ossa Congress & SPA

Hotel Ossa Congress & SPA

SPA - Sanitas per aquam - zdrowie dzięki wodzie...