Jesteś tutaj:

Strona główna
Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy Adam

Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy Adam

Województwo: Śląskie
Rodzaj obiektu: Uzdrowiska

 

 

Dane kontaktowe:

 

Ośrodek Rehabilitacyjno - Wypoczynkowy „ADAM”
ul. Radosna 3
43-370 Szczyrk
Telefon: +48 33 817 82 97
Fax: +48 33 817 82 97
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www: http://www.adam.szczyrk.pl

 

 

Serdecznie zapraszamy do Naszego Ośrodka „Adam” położonego w Beskidzie Śląskim u podnóża Klimczoka i Skrzycznego w kotlinie rzeki Żylicy.

Dzięki swojej bardzo atrakcyjnej lokalizacji stwarza wymarzone warunki do licznych spacerów, górskich wycieczek oraz uprawiania sportów zimowych.

Okolica, w której znajduje się Ośrodek „Adam” oferuje wiele możliwości przyjemnego spędzania czasu, czynnego lub biernego odpoczynku oraz uprawiania sportu.

Oferujemy dobre warunki mieszkaniowe i wypoczynkowe zgodnie ze standardem.

Jesteśmy w idealnym miejscu dla osób poszukujących ciszy i spokoju.

Specjalizujemy się w prowadzeniu 14-dniowych turnusów rehabilitacyjnych.

Posiadamy wyspecjalizowaną i profesjonalną kadrę medyczna i rehabilitacyjną.

Całodobową opieka pielęgniarską, centrum rehabilitacyjne, dostępne również dla gości indywidualnych.

Posiadamy miła, pomocną i profesjonalna obsługę. Wyśmienite domowe jedzenie oraz idealną lokalizację:

Ośrodek „Adam” zlokalizowany jest w Centrum, jednak z dala od ciągu komunikacyjnego, na równym terenie przy deptaku wzdłuż rzeki Żylicy

 • posiada 2 bezpłatne parkingi dla gości
 • najbliższe sklepy w oddaleniu 100 m,
 • dworzec PKS znajduje się od Ośrodka „Adam” 350 m
 • w pobliżu wyciągi narciarskie - 150 m
 • w pobliżu wyciągu krzesełkowy- 500 m
 • w pobliżu trasy rowerowe- 40 m
 • w pobliżu trasy turystyczne , górskie szlaki -100 m
 • w pobliżu Centralny Ośrodek Sportów (basen o wymiarach olimpijskich)-500 m
 • w pobliżu nowoczesne skocznie narciarskie - 400 m

 

 

 • Fizjoterapia
 • Rekreacja
 • Cennik zabiegów
 • Galeria

 

Baza zabiegowa

Baza zabiegowa jest priorytetowym działem w naszym Ośrodku. Zabiegi lecznicze są wykonywane przez wysoko wykwalifikowany zespół terapeutów, co gwarantuje duży poziom ich wykonania, a to z kolei rzutuje na znaczną poprawę zdrowia naszych kuracjuszy.

Cały dział rehabilitacji znajduje się w budynku naszego Ośrodka na jednym piętrze (Ośrodek jest wyposażony w windę).

Zabiegi zlecane są i dobierane do danej jednostki chorobowej przez doświadczonego lekarza współpracującego z nami od wielu lat. Przez całą dobę są Państwo pod opieka pielęgniarską a konsultacje z lekarzem odbywają się codziennie o wcześniej ustalonych godzinach.

Ku Państwa zadowoleniu staramy się wprowadzać na bieżąco nowe metody leczenia opierając się na nabywanym doświadczeniu, które uzyskujemy dzięki Państwa obecności.

To zapewnia kuracjuszom odwiedzającym nas wielokrotnie niepowtarzalność zabiegów. Już wkrótce będziemy rozbudowywać nasze centrum o dział hydroterapii, co przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszego Ośrodka „ADAM”.

Podczas turnusów jest możliwość wysłuchania prelekcji prowadzonej przez kierownika rehabilitacji na tematy zdrowotne oraz uczestnictwa w innych wykładach.

fizjoterapia-adam

Kienesjologytaping

To jedna z nowszych metod terapii mająca zastosowanie w sporcie i rehabilitacji. Terapia ta to sensoryczne oddziaływanie specjalnie skonstruowanego plastra na organizm w celu wykorzystania jego możliwości kompensacyjnych. Jest to plaster o elastyczności 130-140% (nie ogranicza ruchów), rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonej do do parametrów skóry, który nie zawiera leków ani latexu, odporny na działanie wody, umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Kinesiotaping jest skuteczny w terapii problemów stawowych i mięśniowych. Bazuje na kinezjologii i zdolnościach organizmu do samoleczenia. Oddziałuje na mięśnie, powięzie, stawy, układ limfatycznyi, nerwowy

 

Terapia manualna

Nie jest medycyna uniwersalną. Stosowana we właściwy sposób okazuje się jednak niezwykle skuteczna i często daje natychmiastowe efekty. Ponieważ obecnie istnieją dogodne możliwości nauczenia się stawiania właściwych diagnoz, terapia manualna jest godna polecenia i nie powinno jej zabraknąć w żadnej praktyce fizjoterapeutycznej. Uzyskiwane dzięki niej rezultaty w wielu wypadkach chronią pacjenta przed leczeniem farmakologicznym i często operacyjnym.

W naszym ośrodku bazujemy na kilku metodach terapii manualnej, należą do nich: MDT McKenzie, Funkcjonalna Osteopatia i Integracja (FOI), Mulligan, Metoda wg. Dr Ackermanna i Kinesiologytaping

 

Metoda dr Ackermanna

Oparta jest na 50 letnim doświadczeniu w leczeniu manualnym kręgosłupa. W wyniku tej pracy, powstała terapia oparta na bardzo dokładnym badaniu przestrzennego ustawienia układu kostnego, oraz skutecznym postępowaniu chiropraktycznym. Każdy ruch w tej terapii, charakteryzuje się precyzją i dokładnością, dając zamierzony efekt. Fizjoterapeuci stosujący tę metodę, po za znakomitą znajomością anatomii, fizjologii, patofizjologii, posiadają duże wyczucie palpacyjne. Metoda Ackermanna pozwala na działanie w miejscu występowania zaburzenia, w sposób celowany. Dlatego podczas zabiegu zostaje odblokowany tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował u Pacjenta ból lub inne dolegliwości. Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna, w ciągu jednego, lub kilku zabiegów, można usunąć lub znacznie złagodzić dolegliwości.

 

 

 

 

Rekreacja i wypoczynek

Kochani! Aktywność ruchowa jest najlepszym sposobem walki o zdrowie ponieważ ona stymuluje rozwój psychiczny i fizyczny.

Wzmożona aktywność ruchowa nie tylko poprawia strukturę mięśniową ale i również powoduje, że wzrasta nam siła i sprężystość mięśni

Poprawia nam się system obronny, który wpływa na odporność organizmu.

Usprawnia się nam proces oddychania i krążenia, co powoduje wzrost zaopatrzenia naszych tkanek w tlen i składniki odżywcze.

Aktywność ruchowa zwiększa naszą koordynację i ekonomikę ruchu, kształci uwagę, myślenie i pamięć, uodparnia na stresy, hartuje psychicznie, kształtuje poczucie odpowiedzialności i uczy dyscypliny.

W naszym Ośrodku propagujemy i organizujemy poranny rozruch, przedpołudniowe spacery Nordyckie i wycieczki spacerowe piesze po przepięknej okolicy Szczyrku.

Chcemy zachęcić i nauczyć Was codziennych ćwiczeń, 15-30 minut, spacerów z kijkami Nordyckimi lub pieszych wycieczek górskich. To wszystko z myślą o Waszym zdrowiu i dobrym samopoczuciu

 

Rekreacja-Adam Rekreacja-adam

 

Nordic walking

Nordic walking to najzdrowszy obecnie sport. W ciągu ostatnich ośmiu lat chodzenie z kijkami zawojowało świat. Robi to już 8 milionów osób . Bez kijków garbimy się, pochylamy w jedną stronę lub druga stronę, źle stawiamy stopy. Dzięki kijkom wszystko się normuje. Po prostu zmuszamy się do utrzymania wyprostowanej postawy. Nordic walking jest dobrym sposobem na poprawienie sylwetki, a godzina marszu pozwala spalić nawet 400 kalorii. Lekarze proponują chodzenie z kijkami osobom z chorobami serca i układu krążenia. Podczas takich spacerów tętno wzrasta do 65-75 proc. maksimum wydolności. Zmniejsza się wydzielanie tzw. hormonów stresu, które podwyższają poziom cukru we krwi i pobudzają produkcję tłuszczu. Z kijkami chodzono już w czasach starożytnych. Pasterze i pielgrzymi używali kijów do podpierania się w czasie marszu, jako sport narodził się w latach 30. XX wieku w Finlandii. Była to forma letniego treningu biegaczy narciarskich, a światową karierę zaczął robić dopiero w latach 90.gdy fińska firma Exel zaprojektowała specjalne kije do chodu. Spacer z kijami Nordyckimi to sport zdrowy, bezpieczny i tani i może go uprawiać każdy. Chodząc z kijkami pracują nie tylko nogi, ale i ręce oraz cały organizm.

Nordic-walking-adam
Wycieczki autokarowe z przewodnikiem
Niewątpliwie najlepszą i najtańszą formą zwiedzania urokliwych i ciekawych miejsc w Beskidach są atrakcyjne wycieczki autokarowe które organizujemy w miłej atmosferze i komfortowych warunkach jazdy.
Proponujemy trasy:
Wycieczka na Słowację:
Szczyrk- Żywiec- Korbielów- Oravska Polhora- Oravice- Namestovo
Przejażdżka stateczkiem po jeziorze Oravskim połączona ze zwiedzaniem Slanickiej Wyspy-przejście do Muzeum w Starym Kościółku i podziwianie starych świątków. Przejazd do Oravic- kapiele termalne powrót do Szczyrku przez Namestovo- zwiedzanie miasteczka.
Wycieczka Pętlą beskidzką:
Szczyrk- Żywiec- Milówka- Koczy zamek(podziwiane wspaniałej panoramy Beskidów)-Istebna-zwiedzanie Muzeum Pamięci i Koronek w domu Pani Zuzanny Gawarkowej, następnie przejazd do na przejście graniczne do Jasnowic-zakupy. Przejazd przez Kubalonkę do Wisły- spacer i zwiedzanie. Przejazd przez zaporę w Czarnym, powrót do Szczyrku przełęczą Salmopolską.
Wycieczka do Pszczyny:
Szczyrk- Bielsko-Biała- Pszczyna- Strumień- Rudzica
Spacer po Pszczynie i Parku Pałacowym oraz zwiedzanie Muzeum Wnętrz Pałacowych, przejście do zagrody Żubrów w Parku Pszczyńskim- karmienie żubrów, następnie zwiedzanie skansenów wsi Pszczyńskiej, w drodze powrotnej zwiedzanie Galerii Floriana Kohuta „Pod strachem polnym” w Rudzicy.
Wycieczka na Żywiecczyznę:
Przejazd przez Łodygowice do Międzybrodzia Żywieckiego, wyjazd kolejka na Górę Żar- podziwianie pięknych widoków i jeziora górnego Elektrowni pompowo-szczytowej, następnie przejazd przez Porąbkę-Żar do Ślemienia- zwiedzanie Sanktuarium MB na Jasnej Górce, oraz Sanktuarium MB Rychwałdzkiej w Rychwałdzkie, powrót do Szczyrku przez Żywiec- spacer po parku.
Wycieczka do ziemi Wadowickie-Sanktuaria Maryjne:
Żywiec- Okrajnik- Przełęcz Kocierska(spacer na przełęczy)-Andrychów-Wadowice
zwiedzanie Bazyliki Ofiarowania NMP, przejście do Domu Ojca Świętego Jana Pawła II, następnie przejazd do Sanktuarium Kalwaryjskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej , Golgota, powrót przez Czaniec-Porąbkę, przełęcz Przegibek do Szczyrku.
Wycieczka do Cieszyna:
Przejazd przez Ustroń Uzdrowisko, zwiedzanie miasta, spacer na wzgórze zamkowe, do studni Trzech Braci, Rynek oraz przejście do Czeskiego Cieszyna-zakupy.
NAUKA JAZDY NA NARTACH-OFERTA SZKOLENIOWA NA SEZON ZIMOWY 2011
Wyciąg narciarski „Osiołek”na oświetlonym stoku Zapalenica
Lekcja indywidualna - 60,00 zł/h
Lekcja grupowa od 2 do 3 osób - 40,00 zł/h - cena za 1 osobę
Lekcja grupowa od 4 do 5 osób - 35,00 zł/h - cena za 1 osobę
Lekcja grupowa od 6 do 9 osób - 25,00 zł/h - cena za 1 osobę
Zniżka dla grup powyżej 10 osób
Pakiety szkoleniowe 10 godzinne w formie zajęć:
trzydniowych (3, 3, 4 h dziennie)
pięciodniowych (2, 2, 2, 2, 2 h dziennie)
Zniżka na pakiety 10 h
Zajęcia indywidualne - 550,00 zł/os.
Zajęcia grupowe dla 2-3 osób - 350,00 zł/os.
Zajęcia grupowe dla 4-5 osób - 300,00 zł/os.
Zajęcia dla 6-9 osób - 200,00 zł/os.
Koszt wyciągów dla ucznia i instruktora, pokrywa uczeń. Cena biletu 10 przejazdowego wynosi 10 zł/szt.
Proponujemy Państwu karnety promocyjne "jazda na maxa":
Od godz. 9,oo do 14,oo - 30,00 zł/os
Od godz. 14,oo do 2o,oo - 30,00 zł/os.
Karnet całodzienny - 50,00 zł/os.
Duże zniżki dla grup na przejazdy z wyciagiem!!!
Wypożyczenie sprzętu narciarskiego i snowbordowego w cenie 25,00/30,00 zł za komplet!
ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA WSZYSTKICH CHĘTNYCH KTÓRZY CHCĄ, ALE NIE WIERZA , ŻE SIE NAUCZĄ.
Wyciąg narciarski „Osiołek” Szczyrk- Centrum. Zapisy: Ośrodek „Adam”, Szczyrk, ul. Radosna 3, tel. 033/ 817 82 97
W C Z A S Y   R E K R E A C Y J N O- S P O R T O W E
Nasz zespół zajmujący się organizowaniem imprez, szkoleń i wypoczynku, pragnie Paniom przedstawić ofertę “Wiosenny weekend”, która obejmuje czynny wypoczynek, relaks, i możliwość skorzystania z zabiegów, które pozwolą Paniom poczuć się jeszcze piękniejszymi, pełnymi zdrowia
i witalności.
Nasza oferta dotyczy wypoczynku weekendowego w górach – miejscowości Szczyrk.
Proponujemy spędzenie trzech dni w bliskości z naturą, połączonych z dietą oczyszczającą organizm z zimowych zapasów, masażami, zabiegami dla ciała i ducha. Pomożemy Paniom dobrać formy aktywności fizycznej indywidualnie dla każdej sylwetki, temperamentu i osobistych preferencji.
Przykładowy plan spędzenia “Wiosennego weekendu”:
Piątek – przyjazd w godzinach popołudniowych
godz. 17.00-17.45 – aerobic
godz. 18.15 – kolacja
godz. 19.00 – masaż karku i górnego odcinka kręgosłupa lub inny zabieg za dopłatą zgodnie z cennikiem.
Sobota
godz. 8.45 – 9.15 – poranny rozruch
godz. 9.30 – śniadanie
godz.10.30 - wyjście w góry na Nordic Walking
godz. 14.00 – obiad
godz.17.00 – 17.45 – aerobic lub aqua aerobic
godz. 18.00 – kolacja
godz. 19.00 – masaż karku i górnego odcinka kręgosłupa lub inny zabieg za dopłatą zgodnie z cennikiem.
Niedziela
godz. 8.30 – 8.50 – poranny rozruch
godz. 9.00 – śniadanie
godz. 10.00- wyjście w góry na Nordic Walking
godz. 13.00 – obiad
Po obiedzie wyjazd.
W godzinach wieczornych proponujemy spacer, wykłady na temat zdrowego żywienia, pogadanki na temat roli ruchu w naszym życiu, spotkania z poradami fryzjerskimi i kosmetycznymi lub każdą inną formę spędzania czasu wolnego zasugerowaną przez Uczestniczki. Wszystkie zabiegi i zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę.
Koszt podanego, przykładowego planu weekendu – 270.00 zł.
W przypadku zajęć aqua aerobicu doliczamy cenę wstępu na pływalnię.
W razie potrzeby ofertę poszerzymy o zabiegi na twarz.
Zapewniamy niezapomniane wrażenia, poprawę kondycji, uśmiech zadowolenia, ubezpieczenie, dobre warunki noclegowe i żywieniowe. Weekend może być zrealizowany przy minimalnej grupie 5 pań. W razie konieczności organizujemy transport

 

 

 

Cennik zabiegów

 

terapia manualna 45 min 60,00 zł

masaż klasyczny (leczniczy)całościowy 25 min 25,00 zł

masaż klasyczny (leczniczy) częściowy 15 min 15,00 zł

masaż suchy częściowy i limfatyczny 15 min 15,00 zł

masaż relaksacyjny - całościowy 1 h 60,00 zł

masaż relaksacyjny -częściowy 30 min 30,00 zł

masaż limfatyczny 15 min 15,00 zł

masaż limfatyczny 25 min 25,00 zł

masaż wibracyjny (aqvavibron) 10 min 10,00 zł

ćwiczenia manualne dłoni 30 min 7,00 zł

materac masujący chi 15 min 5,00 zł

okłady borowinowe 20 min 10,00 zł

kąpiel perełkowa 15 min 10,00 zł

termożele 20 min 5,00 zł

inhalacje 10 min 5,00 zł

diadynamik 9-12 min 7,00 zł

jonoforeza 15 min 9,00 zł

elektrostymulacja 15 min 7,00 zł

prądy interferencyjne 15 min 7,00 zł

prądy traberta 15 min 7,00 zł

prądy kotza 15 min 7,00 zł

prądy tensa 15 min 7,00 zł

magnetronik 15 min 7,00 zł

ultradźwięki 5-8 min 10,00 zł

lampa bioptron 15 min 5,00 zł

lampa sollux 15 min 5,00 zł

lampa biov 15 min 10,00 zł

tlenoterapia 15 min 10,00 zł

tlen zjonizowany+engometr 15 min 15,00 zł

krioterapia miejscowa 3 min(częściowy) 10,00 zł

indywidualna konsultacja lekarska 30,00 zł

 

 

 

 

 

adam-zima

Adam zimą

uzdrowisko-adam

Uzdrowisko Adam

adam-kawiania

Adam - kawiarnia

adam-kawiarnia

Adam - kawiarnia

 

AddThis Social Bookmark Button

Hotel Polanica Resort & SPA

Głęboczek Vine Resort & SPA

Malownicze położenie, zrewitalizowany Park Zdrojowy, słynny deptak oraz bliskość wielu atrakcji Ziemi Kłodzkiej!

Głęboczek Vine Resort & SPA

Głęboczek Vine Resort & SPA

Powróć do piękna, które nosisz w sobie...

Hotel Ossa Congress & SPA

Hotel Ossa Congress & SPA

SPA - Sanitas per aquam - zdrowie dzięki wodzie...